Diagnostyka ginekologiczna i onkologiczna

Diagnostyka ginekologiczna i onkologiczna

Profesjonalna kadra medyczna URSA GINEKOLOGIA składa się z doświadczonych specjalistów w dziedzinie ginekologii onkologicznej, którzy wyróżniają się wieloletnim doświadczeniem w pracy z kobietami chorymi na nowotwory złośliwe narządu rodnego i piersi. Specjalizujemy się w diagnostyce, leczeniu operacyjnym nowotworów żeńskich narządów płciowych. Zwracamy szczególną uwagę na wczesną diagnostykę i profilaktykę, które stanowią  o powodzeniu walki z chorobą.

W kręgu naszych zainteresowań są techniki małoinwazyjne – laparoskopia i histeroskopia.

 

Laparoskopia – to technika operacyjna minimalnie inwazyjna umożliwiająca wykonanie różnorodnych zabiegów ginekologicznych takich jak wyłuszczenie torbieli jajników, usunięcie mięśniaków bądź całej macicy, jak również diagnostykę i leczenie niepłodności. Polega na wykonaniu trzech/czterech 5 i 10 mm nacięć, założeniu trokarów przez które wprowadza się do jamy brzusznej układ optyczny i niewielkich rozmiarów narzędzia chirurgiczne.

 

Histeroskopia – polega na oglądaniu wnętrza macicy w powiększeniu przy pomocy specjalnego przyrządu optycznego i umożliwia ocenę zmian patologicznych jamy macicy. Badanie można połączyć z jednoczesnym wykonaniem zabiegu terapeutycznego np. pobraniem wycinka, usunięciem zrostów wewnątrzmacicznych, polipów lub mięśniaków podśluzówkowych.

 

Wykonujemy USG piersi i elastografię. Zajmujemy się również kobietami z grupy wysokiego ryzyka nowotworów piersi, jajnika, trzonu i szyjki macicy.